Preses ziņas

 • 3.Jauniešu Saeimas deputāti piedalās Baltijas Asamblejas sesijā 2013-11-29


  Baltijas parlamentāriešu ikgadējai sanāksmei, kas šogad 29.novembrī notiek Rīgā Saeimas namā, sekoja trīs Jauniešu Saeimas deputāti - Nils Putniņš, Sindija Virse un Jānis Zuļķis. J.Zuļķim kā eseju konkursa uzvarētājam bija iespēja no parlamenta tribīnes uzrunāt Baltijas Asamblejas 32.sesijas dalībniekus.

 • Noskaidroti 3.Jauniešu Saeimas eseju konkursa uzvarētāji 2013-10-31

  Noskaidroti 3.Jauniešu Saeimas Baltijas Asamblejas (BA) delegācijas eseju konkursa par Baltijas jūras vides aizsardzību uzvarētāji – trīs jaunieši, kuriem 29.novembrī būs iespēja piedalīties BA 32.sesijas un 19.Baltijas Padomes pasākumos Rīgā. 

 • Aicina 3.Jauniešu Saeimas BA delegāciju piedalīties eseju konkursā 2013-06-03

  Lai motivētu jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un pasaules politiskajos, ekonomikas un sociālajos procesos un veicinātu interesi par Baltijas jūras reģiona attīstību un vides aizsardzību, kā arī Baltijas Asambleju, 3.Jauniešu Saeimas Baltijas Asamblejas (BA) delegācija aicināta piedalīties Saeimas un BA Latvijas delegācijas rīkotajā eseju konkursā par Baltijas jūras vides aizsardzību.

 • 3.Jauniešu Saeima 2013-04-26

  Vai skolās jāmāca veselības mācība un politika un tiesības kā atsevišķi un obligāti mācību priekšmeti? Kā stiprināt piederību Latvijai bērniem un jauniešiem, kas pārcēlušies uz ārvalstīm? Vai valstij jārada īpašas atbalsta programmas jauniešu uzņēmumiem? Vai, gatavojoties eiro ieviešanai, arī skolās nepieciešams informēt par vienotās Eiropas Savienības valūtas ieviešanas priekšrocībām un riskiem? Šie ir daži no jautājumiem, par kuriem 26.aprīlī diskutēja 3.Jauniešu Saeima.

 • Āboltiņa Jauniešu Saeimas deputātiem: nākotne atkarīga no jauniešu izglītības un prasmes aizstāvēt savu viedokli 2013-04-26

  Nākotne būs atkarīga no jauniešiem, no viņu spējām, iegūtās izglītības un prasmēm aizstāvēt savu viedokli, uzrunājot Saeimā sanākušos 3.Jauniešu Saeimas deputātus, piektdien, 26.aprīlī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētaja Solvita Āboltiņa.

 • Noskaidroti 3.Jauniešu Saeimas titula „Nākotnes politiķis” ieguvēji 2013-04-26

  Šodien, 26.aprīlī, noslēdzoties 3.Jauniešu Saeimai, noskaidroti nākotnes politiķa titula ieguvēji. Tie ir jaunieši, kuri, strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību Jauniešu Saeimas deklarāciju projektu apspriešanā un pilnveidošanā.

 • 3.Jauniešu Saeimā debatēs par jauniešiem un valstij nozīmīgiem jautājumiem 2013-04-25

  Vai skolās jāmāca veselības mācība un politika un tiesības kā atsevišķi un obligāti mācību priekšmeti? Kā stiprināt piederību Latvijai bērniem un jauniešiem, kas pārcēlušies uz ārvalstīm? Vai valstij jārada īpašas atbalsta programmas jauniešu uzņēmumiem? Vai, gatavojoties eiro ieviešanai, arī skolās nepieciešama viegli uztverama informācija par vienotās Eiropas Savienības valūtas ieviešanas priekšrocībām un riskiem? Šie ir daži no jautājumiem, par kuriem piektdien, 26.aprīlī, diskutēs 3.Jauniešu Saeima.

 • Dibinās 3.Jauniešu Saeimas Baltijas Asamblejas delegāciju 2013-04-23

  Lai veicinātu jauniešu interesi par Baltijas valstu sadarbību un kopējām interesēm un mērķiem, piektdien, 26.aprīlī, 3.Jauniešu Saeimas deputāti Baltijas Asamblejas prezidenta Raimonda Vējoņa vadībā dibinās 3.Jauniešu Saeimas Baltijas Asamblejas delegāciju.

 • Pēc nedēļas sanāks 3.Jauniešu Saeima 2013-04-19

  Tuvojoties 3.Jauniešu Saeimai, kas notiks piektdien, 26.aprīlī, apkopoti Jauniešu Saeimā iekļuvušo dalībnieku priekšlikumi četru deklarāciju projektiem.

 • Bijušie Jauniešu Saeimas deputāti aicināti līdzdarboties 3.Jauniešu Saeimas organizēšanā 2013-04-05

  Ņemot vērā projekta „Jauniešu Saeima” ietvaros gūto pieredzi, iepriekšējo gadu Jauniešu parlamenta deputāti aicināti līdzdarboties 3.Jauniešu Saeimas organizēšanā kā brīvprātīgie. Šogad Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 deputāti Saeimas namā sanāks 26.aprīlī.

 • Apkopotas 3.Jauniešu Saeimai iesniegtās idejas 2013-04-03

  Tuvojoties Jauniešu Saeimai, idejas, ar kurām kandidāti vēlēšanu laikā sacentās par iekļūšanu 3.Jauniešu Saeimā, apkopotas četru deklarāciju projektos. Jaunieši, kuri 26.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, aicināti iepazīties ar deklarāciju projektiem un izteikt priekšlikumus to uzlabošanai.

 • Noslēgušās 3.Jauniešu Saeimas vēlēšanas 2013-03-18

  17.martā noslēdzās 3.Jauniešu Saeimas vēlēšanas. Kandidatūras dalībai iesnieguši 123 jaunieši, par kuru idejām kopumā atdotas 6610 balsis. Lielākais balsu skaits, ko vienam pretendentam izdevās piesaistīt savai idejai, bija 450. Jauniešu Saeimā iekļuvušo kandidātu saraksts tiks publicēts 20.martā mājaslapā www.jauniesusaeima.lv.

 • Šonedēļ noslēgsies Jauniešu Saeimas vēlēšanas 2013-03-11

  Jaunieši vēl līdz šīs nedēļas beigām − 17.martam − var piedalīties 3.Jauniešu Saeimas vēlēšanās un balsot par pieteiktajām idejām. Iesaistīties var pagūt ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Pieteikšanās un balsošana notiek Jauniešu Saeimas mājaslapā − vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv.

 • Jauniešu Saeimā visaktīvāk aizstāvēt idejas vēlas izglītībā un kultūrā 2013-02-26

  Ritot otrajai Jauniešu Saeimas vēlēšanu nedēļai, no pieciem tēmu blokiem visvairāk ideju pagaidām saņemts izglītības un kultūras sadaļā, bet vismazākā aktivitāte ir veselības un sociālās aizsardzības, kā arī Eiropas Savienības jomā. Pieteikšanās ir tikai sākusies, un iesaistītes var pagūt ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Pieteikšanās un balsošana par idejām noslēgsies 17.martā.

 • Jaunieši aicināti kandidēt 3.Jauniešu Saeimas vēlēšanās 2013-02-12

  Latvijas skolu jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti pieteikties sacensībai par iekļūšanu 3.Jauniešu Saeimā. 100 pārliecinošāko ideju autori aprīļa beigās pulcēsies Saeimā, lai no parlamenta tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev svarīgiem jautājumiem. Caur personīgo pieredzi iepazīstot parlamenta darbu, jauniešiem būs iespēja iegūt jaunus iespaidus un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

Atzīmē mūs!

Kontakti

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

© Jauniešu Saeima

Jauniešu Saeimas mājaslapa tapusi pēc biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" ierosmes un par F.Eberta fonda līdzekļiem